Pāriet uz galveno saturu

Krāsu valoda

Sandra ar vienu no savām Saulēm
Novembra sākumā pabiju Floristikas meistardarbnīcas Grieta organizētajā seminārā par Krāsu valodu, kuru vadīja māksliniece Sandra Strēle. Starpcitu, "Grieta" ik pa laikam organizē kādu interesantu semināru - nodarbību. Piemēram, gada sākumā bija rotu veidošana, kopā ar mākslinieku Gintu Strēli. (Kā es uz šito gribēju tikt!) Vienīgais mīnuss ir ka šīs nodarbības notiek darba dienās un visas dienas garumā. Bet nu dažas reizes gadā var tak ar priekšniecību sarunāt brīvu!

  • Lai cilvēks atver savu enerģiju. Notic un uzticās savai iekšējai intuīcijai. (S.Strēle)
  • Mācēt praktiski pielietot krāsas, lai varētu pārvērst un transformēt negatīvo enerģiju sevī. (S.Strēle)
  • Lai nesabojātu zīmēt prieku tādēļ labāk jāzīmē, jākrāso ar eļļas krītiņiem. (S.Strēle)


Krāsu raksturojums (Avots: Valdis Celms, latvieša izpratnē)
Baltā - visuma apziņas lauks, gaisma, dvēseles tīrība. Tīrības un pilnības krāsa. Sakars ar absolūto ar visa sākumu un galu.
Sarkanā - izpaustā visuma enerģija, tās sākotnējās ugunīgās pasaules līmenī. Dzīvības spēki uz zemes, pavarda uguns, panākumi.
Zaļā - dzīvība, radošums, auglība.
Dzeltenā (zelta) - zelts un sudrabs ir divas savstarpējā sadarbībā esošas enerģijas plūsmas, kas caurvij visas kosmiskās norises. Tie ir kosmiskās segas jeb pasaules auduma  meti un audi. Enerģētiskas stīgas, kuru krustpunktos rodas matērija.
Zelta - pārdabiskas varas zīme. Iemieso noslēpumainu spēku. Aizsardzība un labvēlība, kas ir dieva un citu augstāko varas dievību ietekmē. Viena no augstākām radošā spēka izpausmēm dainās.
Zilā - jūra, neizsīkstoša dzīvības spēka simbols. Jūra ņem un dod, apbalvo un soda. Savā tumsā slēpj nogrimušos dārgumus un tēlus, tādēļ tā ir bezapziņas joma. Simbolizē bezgalību. Jūra tā ir transcendentāla vide.

Tālāk tīri priekš sevis, saglabāju šeit savu dižo mākslu elektroniski. Kundziņš jau smejas, ka jāsaglabā šādi darbi, lai vēlāk var salīdzināt ar bērnu darbiem un nokaunēties par savu zīmet neprasmi!


Mana variācija par tēmu Saule


Šī emuāra populārākās ziņas

Ziemassvētku rotājumi / Christmas Decorations

Brīžos, kad īsti negribas adīt, bet kaut ko ķimerēt, top šādi eņģelīši.
Daži eņģelīši kopā ar zvaniņiem, jau ir atraduši vietu pie logaInterneta plašumos atrastā shēma.

Pirmais reglāns

Mans pirmais reglāns no augšas. Esmu iemīlējusies šajā adīšanas paņēmienā. Nesaprotu, kāpēc kaut ko tik vienkāršu, nemāca skolā. Kaut vai leļļu izmērā. Bet nē, vajag tīnim dzīvi sarežģīt ar šūtām piedurknēm. Mana variācija par tēmu: Baby-doll cardigan (ravelry.com)
Adatas: 3.5mm Dzija: Løve LUNA, 50% bambuss 50% kokvilna (iepirkta iekš Super Action pa lēto) 9 x 50gr Nedaudz pietrūka, tāpēc piemeklēju BBB Casba, 100% kokvilna, 1 x 50 gr Pogas: 9 gab.
Tik daudz pogas sen nebiju šuvusi! Izrādās manis interesējošās un izvēlētās pogas skaitās BĒRNU. Hi, hi!

P.S Izklaidējos ar foto aparāta tālvadības pulti. Pati sevi safočēju, jo kaut kā nesanāca vienoties ar Lieni par abām pieņemamu laiku.

Adventes vainags / Advent wreath

Uzadīju adventes vainagu savas Princeses bērndārza grupiņai. Eh, man jau patīk tie plikie minimālistu vainagi! Bet "publika" tomēr specifiska un pieprasa rotājumus.
Tad nu uzzīmēju tādu kā rotāšanas karti, sapirku visus rotāšanas knibulīšus un ieliku to visu grupiņas adventes kalendārā, kā rūķu sarūpētu uzdevumu.
Ja godīgi, tad esmu mazliet vīlusies! Iekšēji cerēju, ka mazie mākslinieki veiks nelielas korekcijas manā iecerē. Bet kā var redzēt zemāk, visas norādes ir 100% izpildītas, kā kartē iezīmēts.

P.S Un vislielākais prieks par mirdzumu Princeses acīs. Gandrīz katru rītu viņa pārējiem atgādina, ka viņas mamma to taisīja un atnesa.