Pāriet uz galveno saturu

Atklāsme / Revelation

Acis darba izbijās,
Rokas darba nebijās,
Rokas darba nebijās,
Zinājās padarot.

Neskatoties uz to, kad man jau ir satamborēti kādi ~60 gabaliņi, nejauši nonācu pie secinājuma, kad jāpārtaisa ir viss. Vienkārši kādu vakaru iemēģināju jauno tamboradatu, 3mm. Līdz šim manā krājumā resnākā tamboradata bija ~2mm. Kā arī kādu laiku biju domājusi, kad esošo kvadrātiņu tamborējums ir pārāk blīvs. Un pleds pēc mazgāšanas paliks pavisam ciets un ar tādu īsti negribēsies apsegties vakaros.

Neliela matemātika uz papīra:
Tamborada ~1.6mm
10cm x 15gab = 150cm
10cm x 20gab = 200cm
15 x 20 = 300gab (kopā)

Tamboradata 3mm
13cm x 12gab = 156cm
13cm x 16gab = 208cm
12 x 16 = 192gab (kopā)
 • Virspusē kvadrātiņš (zaļš), kas tamborēts ar nepiemērota izmēra tamboradatu. Pārējie jau pārtamborēti ar 3mm adatu. Dzija iziet gandrīz tikpat! Līdz ar to sanāks arī izmaksas beigās mazākas.
 • Jā, es esmu tik dulla un visu pārtaisīšu!

Komentāri

 1. nu gan tev iekšas un pacietība to visu pārtaisīt :D Šajā ziņā man jau ilgu laiku vajā viena dzīvesgudrība: "Nekad nav laika visu izdarīt kā nākas, bet vienmēr atrodas laiks pārtaisīt"... Man tā nereti gadās :)

  AtbildētDzēst
 2. Labāk pārtaisu un lietoju, nekā stāv skapī kodēm kā barība!

  AtbildētDzēst
 3. meistars rodas ārdot ;) lai veicas!

  AtbildētDzēst
 4. Nu jā, tā matemātika pārliecina. Labāk izārdīt 60, nekā adīt liekus 108.

  AtbildētDzēst
 5. Es, savukārt, Ievā atradu vienu vasaras milzu pledu. Baigi sakārojās. Man vajadzīgajam izmēram sanāk ap 500 gabaliņu. Bet nu nekas, netaisos sevi ierobežot laikā, un tieši kā Tu saki - brīvajos brīžos, kad galīgi neko negribas, tamborēju tos sešstūrīšus :)

  AtbildētDzēst

Ierakstīt komentāru

Šī emuāra populārākās ziņas

Bumbuļjaka / Bubblecardigan

Pēc diezgan ilga neadīšanas perioda tapa beidzot kaut kas sev. Saskatījos Instagram un Pinterest pūkaino oversize adījumu bildes. Un šī bumbuļjaka tik ļoti uzrunāja, ka izkratīju vecos kāmju krājumus un ķēros pie darba. Tas adīšanas bads bija tik liels iestājie, ka pat ar paraudziņiem paspēlējos. Gandrīz uzadītu mugurpusi izārdīju, jo kaut kas man nepatika. Iedvesmai daži mani atradumi Pinterest:

Pink! puff cardi

Izmēģināju priekš sevis jaunu reglāna adīšanas veidu. No krievu valodas burtiski tulkojot - uzpleču reglāns. Šķirstot iedvesmas bildes Pinterestā un Instagrammā idejiski bija skaidra valdziņu pieaudzēšanas taktika, bet drošībai sameklēju arī aprakstu. Jau sākotnēji es biju ieplānojusi "puff" stila piedurknes. Tādēļ plecu daļā, kad beidzas izstrādājuma platuma pieaudzēšana un sākas piedurķņu pieaudzēšana es "uzpleču" valdziņu skaitu dubultoju. Joprojām nevaru saprast patīk vai nepatīk man šī dzija. Ļoti patīk izstrādājuma vieglums un gaisīgums. Nepatīk, tas ka tikko uzadīts izskatās jau mazliet apvēlies. Es gan vēl neesmu mazgājusi savu džemperi, jo tauta runā ka pēc mazgāšanas šī dzija labāk patīkot. Apraksts:  Glacier Waters by DROPS Design 216-9 Dzija:  DROPS Brushed Alpaca Silk, 7 ficītes, krāsa "Cerice" jeb Nr. 18 Adatas: 4mm un valnīšiem 3.5mm

Pirmais reglāns

Mans pirmais reglāns no augšas. Esmu iemīlējusies šajā adīšanas paņēmienā. Nesaprotu, kāpēc kaut ko tik vienkāršu, nemāca skolā. Kaut vai leļļu izmērā. Bet nē, vajag tīnim dzīvi sarežģīt ar šūtām piedurknēm. Mana variācija par tēmu: Baby-doll cardigan (ravelry.com) Adatas: 3.5mm Dz ija: Løve LUNA, 50% bambuss 50% kokvilna (iepirkta iekš Super Action pa lēto) 9 x 50gr Nedaudz pietrūka, tāpēc piemeklēju BBB Casba, 100% kokvilna, 1 x 50 gr Pogas: 9 gab. Tik daudz pogas sen nebiju šuvusi! Izrādās manis interesējošās un izvēlētās pogas skaitās BĒRNU. Hi, hi! P.S Izklaidējos ar foto aparāta tālvadības pulti. Pati sevi safočēju, jo kaut kā nesanāca vienoties ar Lieni par abām pieņemamu laiku.