Pāriet uz galveno saturu

Knipelēšana - mežģīņu darināšana / Bobbin lace making

Kā pēc šāda klipa noskatīšanās tas var likties vienkārši?Marija Konova (starptautiskās klases meistare)
Dzimusi 1942.gadā Jelgavā. Knipelēšanu apguvusi pašmācības ceļā un mācību kursus vada jau no pagājušā gadsimta 80.gadu beigām. Sākot no 1997.gada piedalījusies izstādēs Lietuvā, Igaunijā, Somijā, Zviedrijā, Norvēģijā, Vācijā, Polijā, Čehijā, Krievijā. No 2000.gada strādā par pasniedzēju Maskavas Tekstilinstitūta Mēžģīņu katedrā. Augstāko amata prasmes novērtējumu Marija Konova saņēmusi ar ievēlēšanu Pasaules Knipelētāju organizācijas Valdē. (Avots: http://www.palsmane.lv)
Daži meistares darbi
Knipelēšanas apgūšana ir bijis viņas sapnis no 10 gadu vecuma. Sapņi ir tāpēc, lai tie piepildītos!

Ar šo sievieti nejauši iepazinos savā darbā. Šonedēļ biju pie viņas uz nodarbību, lai gūtu priekšstatu dzīvē, kad tas nav tik sarežģīti kā izskatās. Marija man abās tikšanās reizēs mēģināja iestāstīt, kad knipelēšana esot visvieglākais rokdarbu veids. Neticēju, kamēr nepamēģināju. Tagad āķis ir lūpā un gribas knipelēšanu apgūt tik tālu, lai var brīvi darboties pēc tehniskā raksta zīmējuma.
 • Protams man arī savajadzējās iegādāties knīpelītes. Mājās kā centīga skolniece atkārtoju iemācīto elementu - pīnīte.

Komentāri

 1. Ļoti, ļoti interesanti! Bet nez kāpēc, lai kā es manipulētu ar linku "Daži meistares darbi", gan verot atsevišķā lapā, gan kopējot, mani izmet uz http://sib.jelgava.lv/index.php?id=13, kur neizdodas atrast viņas darbus.
  Bet liels paldies par ierakstu. Tas izskatās neaptverami, kā tai YouTube klipiņā visas tās spolītes izklabina.

  AtbildētDzēst
 2. Salaboju linku, tagad vajadzētu strādāt.

  AtbildētDzēst
 3. Vienkāršākais rokdarbu veids? Ak nē!

  AtbildētDzēst
 4. :) mana mamma knipelē - es saku, ka tas nav iespējams, bet viņa smīkņā, ka esot ļoti elementāri :D
  Kā jau viss uz šīs baltās pasaules, kamēr nemākam, šķiet, ka ir sarežģīti, bet pēc tam brīnāmies, kā kaut ko tik vienkāršu var nemācēt...
  Lai veicas jaunā rokdarba apgūšanā
  Vienīgais mīnuss - tos tehniskos rakstus pagrūti atrast. Tev jāiemācās tā, lai pati tos vari zīmēt :D

  AtbildētDzēst
 5. Es arī gribu iet knipelēšanas kursos, kur tie notiek? Aija

  AtbildētDzēst
 6. :)
  Žurnālus nemaz nav grūti atrast, Pilna Pikasa
  jāmekle Bolillos
  piem. re
  http://picasaweb.google.com/finflus

  AtbildētDzēst
 7. wow, gaspacho - paldies (tur tik ir ko redzēt), būs jāparāda mammai :)

  AtbildētDzēst
 8. bet ,kur var apgūt pamatus?

  AtbildētDzēst
 9. @anonīms: nav ne jausmas, biju kā viesis uzaicināta uz Pensionāru biedrību, kur M.Konovas kundzei bija knipelēšanas prezentācija. Pamēģini caur google pameklēt. Lai veicas!

  AtbildētDzēst
 10. Anonīms5/7/11 13:08

  http://klk.pp.ru/2488-knipelesanas-abece.html
  ir mācību grāmata latviešu valodā. Arī tās autores ir viegli atrodamas.

  AtbildētDzēst

Ierakstīt komentāru

Šī emuāra populārākās ziņas

Pirmais reglāns

Mans pirmais reglāns no augšas. Esmu iemīlējusies šajā adīšanas paņēmienā. Nesaprotu, kāpēc kaut ko tik vienkāršu, nemāca skolā. Kaut vai leļļu izmērā. Bet nē, vajag tīnim dzīvi sarežģīt ar šūtām piedurknēm. Mana variācija par tēmu: Baby-doll cardigan (ravelry.com)
Adatas: 3.5mm Dzija: Løve LUNA, 50% bambuss 50% kokvilna (iepirkta iekš Super Action pa lēto) 9 x 50gr Nedaudz pietrūka, tāpēc piemeklēju BBB Casba, 100% kokvilna, 1 x 50 gr Pogas: 9 gab.
Tik daudz pogas sen nebiju šuvusi! Izrādās manis interesējošās un izvēlētās pogas skaitās BĒRNU. Hi, hi!

P.S Izklaidējos ar foto aparāta tālvadības pulti. Pati sevi safočēju, jo kaut kā nesanāca vienoties ar Lieni par abām pieņemamu laiku.

Bumbuļjaka / Bubblecardigan

Pēc diezgan ilga neadīšanas perioda tapa beidzot kaut kas sev. Saskatījos Instagram un Pinterest pūkaino oversize adījumu bildes. Un šī bumbuļjaka tik ļoti uzrunāja, ka izkratīju vecos kāmju krājumus un ķēros pie darba. Tas adīšanas bads bija tik liels iestājie, ka pat ar paraudziņiem paspēlējos. Gandrīz uzadītu mugurpusi izārdīju, jo kaut kas man nepatika.

Iedvesmai daži mani atradumi Pinterest:

Kronītis / Crown

Apnika man ik rīta cīniņi par tēmu - negribu cepuri. Tad nu tapa princesei atbilstošs aksesuārs 👑 ausu sildītājs. Manējai ir pat divi - viens blāvi rozā (bildēs) un otrs blāvi dzeltens (nav vēl trāpījies kadrā). Un vēl vienu uzadīju princeses māsīcai (jau uzdāvināts un nav paspēts nofotogrāfēt).
Dzija no maniem krājumiem - Carnevalle (diez eksistē vēl tāds veikals vispār?) Merino wool 100% (nepilgi 50gr),  adatas 3.5mm un ~3h darba.