Nemanāmiem soļiem tuvojas rudens. Un manus darinājumus ir papildinājušas vēl divas rasta cepures. Šīs aizceļoja pie divām burvīgām klientēm - mammas Ineses un meitas Dagnijas.
Violetajai izmantotā dzija Madame Tricote Camilla ~80gr, 100% kokvilna. Dzeltenajai - PNK Kirova Azalija ~80gr, 30% kokvilna 70% viskoze.
Abas adīju uz zeķu adāmadatām 2,5mm. Violetā - 25cm taisns gabals rakstā līdz sāku veidot noraukumu. Dzeltanā arī 25cm rakstā līdz noraukuma veidošanai. Tikai aiz valnīša uz katras adatas pieaudzēju pa 2 valdziņiem, mazliet kuplumam.
- Violetajai cepurei neliels knifiņš - poga. Kliente pati bija šo akcentu izdomājusi. Man tikai atlika realizēt. :)



Krāsas skaistas, īpaši šādā salikumā. Novērtēju arī ieguldīto darbiņu!Bet es laikam sevi nevaru iedomāties ar šādu cepuri, piemērīt gan labprāt piemērītu, kā izskatās...
AtbildētDzēstModes untums, tāpat kā savulaik kļošenes, platformenes, spicpurnu kurpes, zemā jostas vieta ar plikiem vēderiem... Visam bija kāds specifisks apzīmējums. Es kā cepurniece šaubos, vai ir pareizi dēvēt šīs cepures par rasta cepurēm, jo tas ir strīdīgs jautājums. Kā man skaidroja viens tīnis, rasts tas ir regejs, Bobs Marlejs regeja "tēvs" un šī stila aizsācējs. Ir rasta jeb regeja karogs - zaļš, dzeltens, sarkans. Šīs ir rasta stila krāsas, ko liek rasta stila cepurēs. Tā kā Bobam vismaz jaunībā bija nēģeriem raksturīgās sprogas lielā dzudzumā, viņam bija maisveidīgas milzīgas cepures, lai visam pietiek vietas. Līdz ar to uz aizmuguri nošļaubtās cepures sāka dēvēt par rasta cepurēm... Var jau arī tā, bet mazliet pietrūkst tās regeja dvesmas. (Kikii, tā nav tev domāta kritika, tavi darbi ir feini! Es tikai mazliet paprātoju, jo pašai mežģis ar to apzīmējumu.)
AtbildētDzēstRitai: Ja šādas cepures ir no mazliet biezāka materiāla jeb maķenīt apjomīgākas, tās piestāv jebkuram! Pateicīga forma. Cita lieta par stila pieņemšanu vai atbilstību savai iekšējai būtībai...
Lonijai.
AtbildētDzēstPar nosaukumu varu gan piekrist, gan arī nepiekrist. Angliski šāda veida cepures dēvē par "slouchy beanie". Negribēju ieviest jaunvārdus tulkojot. :)
Atrādot draugam pirmo šā tipa cepuri - viņš nokomentēja kā "nu riktīga rasta". Tāpēc arī paliku pie šāda apzīmējuma. Jo lielākai daļai cilvēku, kuriem visi specifiskie nosaukumi ir sveši, tās asociējas tieši ar šo nosaukumu.
Ah, es ae tādu gribu :(
AtbildētDzēst