Pāriet uz galveno saturu

Krāsošana 2 / Yarn dyeing 2

Varbūt kāds vēl atceras kā man gāja negāja ar dzijas krāsošanu pirms kāda laika. Galvenais nemest plinti krūmos pēc pirmās neveiksmes. Uz krāsas paciņas vilna gan nebija pieminēta. Toties kā viens no krāsojamiem materiāliem bija minēts lins un cik man zināms, tad lins skaitās materiāls, kuru tik viegli nemaz nevar nokrāsot. Nolēmu kārtējo reizi paeksperimentēt.

***

Maybe someone still remembers how bad the things went with  the yarn painting hat I did some time ago. Most important thing is not to stop to try doing it after first failure. Ther wasn’t  mentioned coat color on the package of that paint. But as one of the coloring materials was mentioned linen and as far I know linen is considered a material which is not so easy to color. So I decided to experiment once again.5 min vēlāk eksperimentam pievienoju satītu kamolu  / 5 min later I add ball of yarn


Gaišākais bija satīts kamoliņā / Lighter was in ball
Dzija kura bija satīta kamoliņā nav tik vienmērīgi nokrāsojusies kā šķeterēs esošā. Bet ja godīgi es gribēju, lai tas raibums (nevienmērīgums) ir daudz lielāks, izteiktāks. Un protams, kur nu es bez kurioziem. Neaizmirstiet uzvilkt cimdus skalojot dziju. Savādāk būs kā man, uz dažām dienām, tonētas plaukstas. :D

***
Yarn of which were put up in ball is not colored as smooth as cabled yarn.  But to be honest I wanted to make it more spotted (uneven coloring), to have this unevenness more vivid, much bigger, stronger. And of course, It wouldn’t be me if without out funny things and adventures in my actions. Do not forget to wear rubber gloves when you wash the yarn. Otherwise it will be like with me, a few days with colorful palms. :D

Šī emuāra populārākās ziņas

Bumbiņas

Sveicieni un visa laba vēlējumi jaunajā Tīģera gadā!
Beidzot iemēģinu roku bumbiņu aptamborēšanā! Jau sen gribēju pamēģināt. Nekā sarežģīta izrādās tur nav. Mana lielākā problēma ir savā pilsētā atrast pareizā lieluma koka bumbiņas, ko likt iekšā.
Iemēģinu roku pamācības rakstīšanā.
Nepieciešams: Tambordiegs (izmantoju Īris) Tamboradata (izmantoju No 1.6mm) Koka bumbiņas (izmantoju ar diametru 1,7 cm)
1. rinda: Veidojam pīnīti no divām gaisa cilpiņām. Otrajā cilpā no adatas iztamborējam 6 īsos stabiņus. Ar savienojuma stabiņu nobeidzam rindu.2. rinda: Pieaudzēšana. Katrā cilpiņā tamborē pa diviem īsajiem stabiņiem. Pavisam kopā 12 stabiņi sanāk.3. rinda: Pieaudzēšana. Katrā trešajā tamborējam pa diviem īsajiem stabiņiem. Kopā 16.4. rinda: Pieaudzēšana. Katrā trešajā tamborējam pa diviem īsajiem stabiņiem. Kopā 21.5.-7. rinda: Tamborējam bez pieaudzēšanas, katrā rindā pa 21 īsajam stabiņam.8. rinda: Samazināšana. Iztamborējam divus īsos stabiņus. Tad ir divi (trešais un ceturtais) jāsatamborē…

Jauna draudzene/ New friend

Jau ilgāku laiku (vairākus gadus) manī brieda doma par šujmašīnas iegādi. Tādu treknu punktu šai vēlmei pielika dārziņa mājasdarbi (TE un TE), kuri bija jāuztapina nelielā laika intervālā. Tas ir tik ķimerīgi un laikietilpīgi to visu darīt ar rokām. Un jā, man riebjas šūt ar rokām.
Biju noskatījusi divus variantus:

Brother KE14Janome Juno E1015
Abiem variantiem tajā laikā bija akcijas cena :D ! Pie Brother mašīnītes mani mulsināja divas lietas: "ieprogrammēti dūrieni" un tikai viens "regulators". Pat manai skolas laiku šujmašīnai (kājminamā ar skapīti no padomju laikiem) bija divi "regulatori"! Metu kautrību pie malas (iegrābties tak negribas) un lūdzu padomu bijušajai kursabiedrenei Zandai no Zanzibach.

ES:
Vajadzības - mājas lietošanai. Visticamāk staipīgi, neirstoši audumi. Gan jau arī pielabot džinsa tipa bikses vīra kungam.

ZANDA:
Izvēloties starp šīm divām, noteikti labāk Janome. Viņai ir vairāk dūrienu, kas derēs arī trikotāžai. Trikotažu varēsi šūt ar …

Pirmais reglāns

Mans pirmais reglāns no augšas. Esmu iemīlējusies šajā adīšanas paņēmienā. Nesaprotu, kāpēc kaut ko tik vienkāršu, nemāca skolā. Kaut vai leļļu izmērā. Bet nē, vajag tīnim dzīvi sarežģīt ar šūtām piedurknēm. Mana variācija par tēmu: Baby-doll cardigan (ravelry.com)
Adatas: 3.5mm Dzija: Løve LUNA, 50% bambuss 50% kokvilna (iepirkta iekš Super Action pa lēto) 9 x 50gr Nedaudz pietrūka, tāpēc piemeklēju BBB Casba, 100% kokvilna, 1 x 50 gr Pogas: 9 gab.
Tik daudz pogas sen nebiju šuvusi! Izrādās manis interesējošās un izvēlētās pogas skaitās BĒRNU. Hi, hi!

P.S Izklaidējos ar foto aparāta tālvadības pulti. Pati sevi safočēju, jo kaut kā nesanāca vienoties ar Lieni par abām pieņemamu laiku.