Pāriet uz galveno saturu

Jelgavnieki 2 / People in Jelgava 2

Pirms kāda laika jau rakstīju par vienu ievērojamu rokdarbnieci jelgavnieci pasaules mērogā. Gribu šo sadaļu paturpināt. Šoreiz tā ir māksliniece Sandra Strēle. 
Sandra ir ādas plastikas māksliniece, vizuālās mākslas skolotāja, Jaunpiebalgas bērnu mākslas skolas dibinātāja. Izglītību ieguvusi Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolā un Tallinas mākslas institūtā. Sandra rada gaišas, iedvesmojošas gleznas ar saules simboliku uz ādas un audekla.
"Mani darbi nav nodeva modei. Es gribu, lai mani darbi dotu spēku. Mums ir jābūt stipriem, lai stāvētu pretīm visam kas nes tumšu spēku - tumsai. Manā sapratnē mākslai jārada cilvēkā vēlme pēc skaistā un labvēlīgā."  (Sandra)

***

Some while ago I already wrote about significant handicrafts artists from Jelgava who is well known worldwide. Now I would like to continue this section. This time the artist is Sandra Strēle.
Sandra is a leather plastic artist, art teacher, Jaunpiebalga children's art school founder. She got her education at the School of Applied Arts in Riga and Tallinn Art Institute. Sandra creates a bright, inspirational paintings if the sun symbols on the leather and canvas
„My works are not a duty to fashion. I want my works to give a strength. We must be strong to hold against all things that brings dark powers – darkness. In my understanding, the art created in human's desire for a beautiful and benevolent. " (Sandra)Māksliniece Sandra StrēleJap, es jau pabiju Sandras personālizstādē, man ļoti patika! Daudzi no šiem darbiem, vairāku gadu garumā, ir skatīti monitora ekrānā, palīdzot izdrukāt vēlamajā izmērā un nosūtīt pa e-pastu. Un ik pa laikam bija vēlme tos ieraudzīt arī dzīvē, jo jau uz datora ekrāna tie izskatījās iespaidīgi. Iesaku aiziet arī Tev!

***
Yes, I already visited Sandras personal exhibition and I liked it a lot. Many of these works i was watching in monitors of my computer by helping to print out pictures of them and sending via e-mails. And time by time I had a desire to see these works in real life, because on computer monitors they looked impressive. I really recommend for you to go and see it yourself!

Šī emuāra populārākās ziņas

Bumbiņas

Sveicieni un visa laba vēlējumi jaunajā Tīģera gadā!
Beidzot iemēģinu roku bumbiņu aptamborēšanā! Jau sen gribēju pamēģināt. Nekā sarežģīta izrādās tur nav. Mana lielākā problēma ir savā pilsētā atrast pareizā lieluma koka bumbiņas, ko likt iekšā.
Iemēģinu roku pamācības rakstīšanā.
Nepieciešams: Tambordiegs (izmantoju Īris) Tamboradata (izmantoju No 1.6mm) Koka bumbiņas (izmantoju ar diametru 1,7 cm)
1. rinda: Veidojam pīnīti no divām gaisa cilpiņām. Otrajā cilpā no adatas iztamborējam 6 īsos stabiņus. Ar savienojuma stabiņu nobeidzam rindu.2. rinda: Pieaudzēšana. Katrā cilpiņā tamborē pa diviem īsajiem stabiņiem. Pavisam kopā 12 stabiņi sanāk.3. rinda: Pieaudzēšana. Katrā trešajā tamborējam pa diviem īsajiem stabiņiem. Kopā 16.4. rinda: Pieaudzēšana. Katrā trešajā tamborējam pa diviem īsajiem stabiņiem. Kopā 21.5.-7. rinda: Tamborējam bez pieaudzēšanas, katrā rindā pa 21 īsajam stabiņam.8. rinda: Samazināšana. Iztamborējam divus īsos stabiņus. Tad ir divi (trešais un ceturtais) jāsatamborē…

Jauna draudzene/ New friend

Jau ilgāku laiku (vairākus gadus) manī brieda doma par šujmašīnas iegādi. Tādu treknu punktu šai vēlmei pielika dārziņa mājasdarbi (TE un TE), kuri bija jāuztapina nelielā laika intervālā. Tas ir tik ķimerīgi un laikietilpīgi to visu darīt ar rokām. Un jā, man riebjas šūt ar rokām.
Biju noskatījusi divus variantus:

Brother KE14Janome Juno E1015
Abiem variantiem tajā laikā bija akcijas cena :D ! Pie Brother mašīnītes mani mulsināja divas lietas: "ieprogrammēti dūrieni" un tikai viens "regulators". Pat manai skolas laiku šujmašīnai (kājminamā ar skapīti no padomju laikiem) bija divi "regulatori"! Metu kautrību pie malas (iegrābties tak negribas) un lūdzu padomu bijušajai kursabiedrenei Zandai no Zanzibach.

ES:
Vajadzības - mājas lietošanai. Visticamāk staipīgi, neirstoši audumi. Gan jau arī pielabot džinsa tipa bikses vīra kungam.

ZANDA:
Izvēloties starp šīm divām, noteikti labāk Janome. Viņai ir vairāk dūrienu, kas derēs arī trikotāžai. Trikotažu varēsi šūt ar …

Pirmais reglāns

Mans pirmais reglāns no augšas. Esmu iemīlējusies šajā adīšanas paņēmienā. Nesaprotu, kāpēc kaut ko tik vienkāršu, nemāca skolā. Kaut vai leļļu izmērā. Bet nē, vajag tīnim dzīvi sarežģīt ar šūtām piedurknēm. Mana variācija par tēmu: Baby-doll cardigan (ravelry.com)
Adatas: 3.5mm Dzija: Løve LUNA, 50% bambuss 50% kokvilna (iepirkta iekš Super Action pa lēto) 9 x 50gr Nedaudz pietrūka, tāpēc piemeklēju BBB Casba, 100% kokvilna, 1 x 50 gr Pogas: 9 gab.
Tik daudz pogas sen nebiju šuvusi! Izrādās manis interesējošās un izvēlētās pogas skaitās BĒRNU. Hi, hi!

P.S Izklaidējos ar foto aparāta tālvadības pulti. Pati sevi safočēju, jo kaut kā nesanāca vienoties ar Lieni par abām pieņemamu laiku.