Pāriet uz galveno saturu

Jelgavnieki 2 / People in Jelgava 2

Pirms kāda laika jau rakstīju par vienu ievērojamu rokdarbnieci jelgavnieci pasaules mērogā. Gribu šo sadaļu paturpināt. Šoreiz tā ir māksliniece Sandra Strēle. 
Sandra ir ādas plastikas māksliniece, vizuālās mākslas skolotāja, Jaunpiebalgas bērnu mākslas skolas dibinātāja. Izglītību ieguvusi Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolā un Tallinas mākslas institūtā. Sandra rada gaišas, iedvesmojošas gleznas ar saules simboliku uz ādas un audekla.
"Mani darbi nav nodeva modei. Es gribu, lai mani darbi dotu spēku. Mums ir jābūt stipriem, lai stāvētu pretīm visam kas nes tumšu spēku - tumsai. Manā sapratnē mākslai jārada cilvēkā vēlme pēc skaistā un labvēlīgā."  (Sandra)

***

Some while ago I already wrote about significant handicrafts artists from Jelgava who is well known worldwide. Now I would like to continue this section. This time the artist is Sandra Strēle.
Sandra is a leather plastic artist, art teacher, Jaunpiebalga children's art school founder. She got her education at the School of Applied Arts in Riga and Tallinn Art Institute. Sandra creates a bright, inspirational paintings if the sun symbols on the leather and canvas
„My works are not a duty to fashion. I want my works to give a strength. We must be strong to hold against all things that brings dark powers – darkness. In my understanding, the art created in human's desire for a beautiful and benevolent. " (Sandra)Māksliniece Sandra StrēleJap, es jau pabiju Sandras personālizstādē, man ļoti patika! Daudzi no šiem darbiem, vairāku gadu garumā, ir skatīti monitora ekrānā, palīdzot izdrukāt vēlamajā izmērā un nosūtīt pa e-pastu. Un ik pa laikam bija vēlme tos ieraudzīt arī dzīvē, jo jau uz datora ekrāna tie izskatījās iespaidīgi. Iesaku aiziet arī Tev!

***
Yes, I already visited Sandras personal exhibition and I liked it a lot. Many of these works i was watching in monitors of my computer by helping to print out pictures of them and sending via e-mails. And time by time I had a desire to see these works in real life, because on computer monitors they looked impressive. I really recommend for you to go and see it yourself!

Komentāri

 1. Paldies par iespēju iepazīt mākslinieci un ielūkoties vismaz virtuāli izstādē!

  AtbildētDzēst
 2. Izskatās ļoti dzīvespriecīgi un skaisti!

  AtbildētDzēst
 3. Gribas piebilst, ka Sandra strādā savā autortehnikā, jo ir vienīgā, kas glezno ar zeltu...
  Esmu redzējusi dažas viņas gleznas, kas nebija radītas izstādei, bet kā dāvana tuvai mākslinieces draudzenei, un teikšu, ka esmu sajūsmā par Sandras radītajiem brīnumiem :)

  AtbildētDzēst
 4. @Mis.Pagrabs Paldies, ka papildināji! Un piekrītu pa visiem 1000%, ka Sandras darbi ir brīnišķīgi.

  AtbildētDzēst

Ierakstīt komentāru

Šī emuāra populārākās ziņas

Bumbuļjaka / Bubblecardigan

Pēc diezgan ilga neadīšanas perioda tapa beidzot kaut kas sev. Saskatījos Instagram un Pinterest pūkaino oversize adījumu bildes. Un šī bumbuļjaka tik ļoti uzrunāja, ka izkratīju vecos kāmju krājumus un ķēros pie darba. Tas adīšanas bads bija tik liels iestājie, ka pat ar paraudziņiem paspēlējos. Gandrīz uzadītu mugurpusi izārdīju, jo kaut kas man nepatika. Iedvesmai daži mani atradumi Pinterest:

Pink! puff cardi

Izmēģināju priekš sevis jaunu reglāna adīšanas veidu. No krievu valodas burtiski tulkojot - uzpleču reglāns. Šķirstot iedvesmas bildes Pinterestā un Instagrammā idejiski bija skaidra valdziņu pieaudzēšanas taktika, bet drošībai sameklēju arī aprakstu. Jau sākotnēji es biju ieplānojusi "puff" stila piedurknes. Tādēļ plecu daļā, kad beidzas izstrādājuma platuma pieaudzēšana un sākas piedurķņu pieaudzēšana es "uzpleču" valdziņu skaitu dubultoju. Joprojām nevaru saprast patīk vai nepatīk man šī dzija. Ļoti patīk izstrādājuma vieglums un gaisīgums. Nepatīk, tas ka tikko uzadīts izskatās jau mazliet apvēlies. Es gan vēl neesmu mazgājusi savu džemperi, jo tauta runā ka pēc mazgāšanas šī dzija labāk patīkot. Apraksts:  Glacier Waters by DROPS Design 216-9 Dzija:  DROPS Brushed Alpaca Silk, 7 ficītes, krāsa "Cerice" jeb Nr. 18 Adatas: 4mm un valnīšiem 3.5mm

Pirmais reglāns

Mans pirmais reglāns no augšas. Esmu iemīlējusies šajā adīšanas paņēmienā. Nesaprotu, kāpēc kaut ko tik vienkāršu, nemāca skolā. Kaut vai leļļu izmērā. Bet nē, vajag tīnim dzīvi sarežģīt ar šūtām piedurknēm. Mana variācija par tēmu: Baby-doll cardigan (ravelry.com) Adatas: 3.5mm Dz ija: Løve LUNA, 50% bambuss 50% kokvilna (iepirkta iekš Super Action pa lēto) 9 x 50gr Nedaudz pietrūka, tāpēc piemeklēju BBB Casba, 100% kokvilna, 1 x 50 gr Pogas: 9 gab. Tik daudz pogas sen nebiju šuvusi! Izrādās manis interesējošās un izvēlētās pogas skaitās BĒRNU. Hi, hi! P.S Izklaidējos ar foto aparāta tālvadības pulti. Pati sevi safočēju, jo kaut kā nesanāca vienoties ar Lieni par abām pieņemamu laiku.