1/23/2014

Zaļā puķīte / Green flower

Ilgi cīnījos ar foto aprātu, bet tā arī patiesās krāsas neizdevās iemūžināt. Zaļais ir sanācis pa blāvu, bet zilais pa spilgtu. Bet nu neko darīt. 
Visas apdares maliņas ir adītas uzreiz jau klāt. Aiz sava slinkuma, aizmirsu/ negribēju pogcaurumus izveidot adīšanas procesā. Bet nu šito es ātri nožēloju, jo šūt kaudzi ar mini spiedpogām ir vēl briesmīgāk prekš manis.
Dzija: Vienkārtīgā Pāces vilna
Adatas: 2.5 mm

Gribējās šoreiz ieadīt kādu domu. Un labākus iedvesmas avotus kā grāmatas ar Latviešu cimdu rakstiem es nevaru iedomāties. Vienīgi mana pieredze/ iemaņas rakstu izadīšanā gan nav nekāda dižā. Bija vajadzīga pamatīga pacietības devas, jo negāja man tas process tik ātri uz priekšu kā gribētos. 


Avots: D.Kraukle, Latviešu ornaments
Aplis ir centriska zīme, universāls pilnības un mūžības simbols. Tas saistīts ar bezgalības jēdzienu, tam nav ne sākuma, ne beigu.
Aplis ir saules simbols. Saules un Mēness kults bija izplatīts daudzu seno zemkopju cilšu vidū. Arī latviešu dainās, teikās, pasakās Saulei ierādīta goda vieta. Tā tēlota nepārtrauktā kustībā un ir dzīvības simbols.
Saules raksts ir ģeometrisks un stipri simetrisks. Visvienkāršākā saules zīmes forma ir aplis, bet var būt arī vienlīdzīgās daļās sadalīts kvadrāts, astoņstūris, rozete. (Avots: D.Kraukle, Latviešu ornaments)