4/25/2013

Kāmim vaļa

Arī es tur beidzot pabiju. Rokdarbnieku paradīzes stūrītī - Pāces vilnas fabrikā. Vispār uz turieni ir jābrauc jau ar konkrētām vēlmēm. Savādāk tajā krāsu košumā var apžilbt un apstulbt. Jau kādu laiku cītīgi biju turējusies un liekas rezerves ar dziju nebija pirktas, centos tukšot savus krājumus. Bet nonākot Pāces vilnas fabrikā visi solījumi sev un lielā apņemšanās vējā. Reāli bija vēlme pēc aveņu sarkanas dzijas, bet nu kāmis dara savu...4/09/2013

Coco stila jaka / Coco jacket

Pfff, nu gan nocīnījos gar šo dzelteno jaku. Kad sāku likās ka būs fiksais projekts, jo tamborējās ļoti ātri uz priekšu. Ķermeņa (body) daļa ar ceturto piegājienu, piedurknes ar otro piegājienu, apdare ar trešo un pogas man nācās šūt veselas divas reizes! Ir jau vēl kur piesieties. Bet katrā ziņā beidzot esmu kaut cik apmierināta un šādā izpildījumā tā tiks valkāta, nevis siltināts skapis. Arī Kundziņš šī projekta laikā neizturēja un pēc otrās izārdīšanas ieteica pāriet uz vismaz divām adatām un beigt mocīties ar to āķīti. :)

Dzija 100% akrils. Pati nebūtu šādu dziju pirkusi, jo ir diemžēl negatīva pieredze (ļoti ātri saveļas). Bet tā kā viena paziņa man bija atdāvinājausi 5 fices, piepirku dažas fices klāt un rezultātā nedaudz samazināju savus dziju krājumus. Pogas arī piemeklētas no krājumiem.

Process:
Tamborēts  no augšas ar 4 mm izmēra adatu. Par augšdaļas veidošanas pamatu ņemts apraksts (shēma) no Drops Design Coco-Jacket. Vadījos pēc 3XL izmēram minētajiem skaitļiem, jo man smalkāka dzija un mazāka tamboradata. Vienīgi  veicu dažas korekcijas, jo ar ceturto piegājienu jau zināju cik kurā vietā valdziņi man vajadzīgi. Pēdējā rindā pirms rokrinķu (padušu daļas) veidošanas pieaudzēju vēl kādus 6 valdziņus, kaut gan būtu noderējuši visi 10. Aprakstā padusēm ieteikts pieaudzēt 6 valdziņus un vēl dažos citos atradu, ka 10, bet man ar tiem bija pa maz. Tas arī bija galvenais iemesls tai krunkai. Es pieaudzēju visus 20 valdziņus. Te es ieteiktu nostāties sāniski spoguļa priekšā un tā kritiski uz sevi apskatīties. Nu un tālāk tik uz leju taisni vai arī ja ir vēlme var veidot siluetu, ko arī es izdarīju.

Mani ieteikumi:
- sekot līdzi, lai nenotiek pārāk strauja pieaudzēšana, jo tas ir viens no papildus faktoriem krunkām 
- no malām abās pusēs pirmos 3 (vismaz) valdziņus nerēķināt iekšā pieaudzēšanas rakstā, lai ārmala veidotos taisna

Dzija: Elian Klasik 475 gr (100% akrils)
Tamboradata: 4 mm (G)