12/12/2013

Krāsu valoda

Sandra ar vienu no savām Saulēm
Novembra sākumā pabiju Floristikas meistardarbnīcas Grieta organizētajā seminārā par Krāsu valodu, kuru vadīja māksliniece Sandra Strēle. Starpcitu, "Grieta" ik pa laikam organizē kādu interesantu semināru - nodarbību. Piemēram, gada sākumā bija rotu veidošana, kopā ar mākslinieku Gintu Strēli. (Kā es uz šito gribēju tikt!) Vienīgais mīnuss ir ka šīs nodarbības notiek darba dienās un visas dienas garumā. Bet nu dažas reizes gadā var tak ar priekšniecību sarunāt brīvu!

  • Lai cilvēks atver savu enerģiju. Notic un uzticās savai iekšējai intuīcijai. (S.Strēle)
  • Mācēt praktiski pielietot krāsas, lai varētu pārvērst un transformēt negatīvo enerģiju sevī. (S.Strēle)
  • Lai nesabojātu zīmēt prieku tādēļ labāk jāzīmē, jākrāso ar eļļas krītiņiem. (S.Strēle)


Krāsu raksturojums (Avots: Valdis Celms, latvieša izpratnē)
Baltā - visuma apziņas lauks, gaisma, dvēseles tīrība. Tīrības un pilnības krāsa. Sakars ar absolūto ar visa sākumu un galu.
Sarkanā - izpaustā visuma enerģija, tās sākotnējās ugunīgās pasaules līmenī. Dzīvības spēki uz zemes, pavarda uguns, panākumi.
Zaļā - dzīvība, radošums, auglība.
Dzeltenā (zelta) - zelts un sudrabs ir divas savstarpējā sadarbībā esošas enerģijas plūsmas, kas caurvij visas kosmiskās norises. Tie ir kosmiskās segas jeb pasaules auduma  meti un audi. Enerģētiskas stīgas, kuru krustpunktos rodas matērija.
Zelta - pārdabiskas varas zīme. Iemieso noslēpumainu spēku. Aizsardzība un labvēlība, kas ir dieva un citu augstāko varas dievību ietekmē. Viena no augstākām radošā spēka izpausmēm dainās.
Zilā - jūra, neizsīkstoša dzīvības spēka simbols. Jūra ņem un dod, apbalvo un soda. Savā tumsā slēpj nogrimušos dārgumus un tēlus, tādēļ tā ir bezapziņas joma. Simbolizē bezgalību. Jūra tā ir transcendentāla vide.

Tālāk tīri priekš sevis, saglabāju šeit savu dižo mākslu elektroniski. Kundziņš jau smejas, ka jāsaglabā šādi darbi, lai vēlāk var salīdzināt ar bērnu darbiem un nokaunēties par savu zīmet neprasmi!


Mana variācija par tēmu Saule